Pożyczka z poręczycielem (żyrantem): sposób na niską ratę

Pożyczki oferowane na polskim rynku pozabankowym zwykle są proste – przez internet, bez zabezpieczeń ani poręczycieli. Jednak znajdziemy także ciekawe oferty, które z pozoru nie wydają się atrakcyjne, ale dla wielu mogą okazać się lepsze niż typowe pożyczki online. Takim rozwiązaniem jest internetowy kredyt z poręczeniem – pożyczka z gwarantem (lub inaczej pożyczka z żyrantem), w której wprawdzie musimy znaleźć osobę, która poręczy dla nas pożyczkę, ale dzięki temu uzyskujemy znacznie niższą ratę pożyczki, jak również możemy pożyczyć większą kwotę na dłuższy okres. Pożyczka taka jest oczywiście dostępna całkowicie przez internet, bez wychodzenia z domu.

W ostatnim czasie pojawiła się na rynku taka właśnie nietypowa oferta, która dostępna jest w serwisie pożyczkowym firmy RAPIDA MONEY. Otóż firma ta oferuje pożyczki przez internet na kwotę od 2 500 zł do nawet 25 000 zł spłacane w ratach przez okres od 12 do 48 miesięcy. Jak więc widać kwota możliwej pożyczki jest znacznie wyższa niż w typowych firmach pożyczkowych, gdzie maksymalny dostępny kredyt oscyluje zwykle w granicach 5-10 tysięcy złotych, a okres spłaty nie przekracza 2-3 lat.

Co więcej, pożyczka z poręczeniem oznacza także zdecydowanie niższą ratę niż w innych firmach. Przykładowo (według stanu na dzień 05.05.2017) pożyczka w kwocie 5 000 złotych spłacana przez okres 12 miesięcy według reprezentatywnego przykładu podanego na stronie RAPIDA MONEY oznacza ratę w wysokości 513,39 zł miesięcznie. Tymczasem w większości znanych firm pożyczkowych (oferujących pożyczki bez poręczycieli) rata takiej samej pożyczki zamyka się w kwocie 668-681 zł miesięcznie. Różnica w racie wynosi więc ponad 150 zł miesięcznie. Podobnie duże różnice występują w pożyczkach na inne kwoty i okresy (zobacz porównanie rat pożyczek w największych pozabankowych firmach internetowych).

Pożyczka z poręczeniem oznacza oczywiście, że musimy mieć osobę, która podżyruje nam kredyt. Może to być np. osoba z rodziny, znajomy, itp. Osoba ta musi być świadoma, że również bierze odpowiedzialność za spłatę pożyczki. Jeśli jednak znajdziesz kogoś, kto ma do ciebie zaufanie i wie, że pożyczkę spłacisz, możesz postarać się właśnie o szybką pożyczkę przez internet w firmie RAPIDA MONEY, gdyż koszty są tam znacznie niższe niż w typowych firmach pożyczkowych. Co więcej, firma ta deklaruje, że nie sprawdza historii kredytowej klientów (jest to tzw. pożyczka bez BIK).

Kliknij tutaj, aby przejść do serwisu RAPIDA MONEY i poznać więcej szczegółów na temat tej pożyczki